5 věcí na street hockey, které by neměly chybět ve výbavě žádného hráče


Venku se konečně oteplilo, a tak mohou vypjaté zápasy svádět nejen hokejisté na ledě, ale i milovníci jeho pouliční varianty. Ale ještě než nazujete kolečkové brusle a dáte první gól, nezapomeňte udělat revizi své výbavy pro street hockey. Co by vám před prvním tréninkem nebo zápasem nemělo chybět?

Když si hráči pořizují výstroj na street hockey, nejspíše zcela oprávněně sáhnou nejprve po hokejce, rukavicích a různých chráničích. Pokud ale chcete být připraveni na sto procent, je potřeba si pořídit i pár dalších nezbytností. 

Lidé hrající street hockey

Buďte za hvězdu s bruslemi na inline hokej

Hrajete-li street hockey ve variantě s inline bruslemi, je ideální se jako první zaměřit na tuto část vybavení. Obyčejné kolečkové brusle ale raději nechte ve skříni, na street hockey se hodí speciální brusle s hokejovou botou. 

Na rozdíl od běžných inline bruslí jsou vyrobené tak, aby vydržely i prudké pohyby a brždění na tvrdém povrchu. Brusle na street hockey zkrátka poskytují stejný komfort jako klasické hokejové brusle. Kromě toho, že hráčům dodávají maximální stabilitu a obratnost, pyšní se vyšší odolností koleček.

Pokud se rozhodujete mezi klasickými inline bruslemi a těmi na street hockey, určitě sáhněte po druhé možnosti. 

Mít po ruce náhradní kolečka se vyplatí

Koupili jste si špičkové brusle na street hockey s odolnými kolečky? I tak je vhodné mít připravenou záložní variantu v podobě náhradních koleček na inline brusle, která si můžete dokoupit zvlášť.

Zatímco při rekreačním ježdění po cyklostezkách si vystačíte s měkkými kolečky, v případě pouličního hokeje dejte přednost spíš tvrdším, která vám zajistí lepší stabilitu, vyšší rychlost a posunou zážitek z hraní na novou úroveň.

Icon Oživte hřiště kompletním street hockey vybavením

Základem úspěšného tréninku je branka

Nejde ovšem jen o samotné zápasy. Street hockey vyžaduje také poctivou přípravu, ať už ho hrajete závodně, nebo jen pro zábavu. Abyste mohli kdykoliv pilovat přesnost střelby, doplňte své vybavení o kvalitní hokejovou branku, kterou snadno umístíte doma na zahradu i na betonový plácek za panelákem. Případně můžete pořídit i malou branku pro děti.

hokejbal na in-line bruslích

Vypilujte svou střelbu pomocí terče

Chcete se zařadit mezi nejlepší střelce? Tím pádem kromě branky vsaďte i na terče pro trénování přesnosti střelby. Mívají podobu kovového terče ve tvaru kruhu se síťkou (ideální pro umístění například do rohu brány), nebo plachtového terče, který zakrývá podstatnou část branky.

Pokud nevíte, která varianta pro vás bude lepší, zkuste oba typy terčů střídat.

Bez hokejového míčku gól nedáte

Jen si to představte: jste s kamarády na hřišti, máte na sobě oblečenou výstroj… a najednou zjistíte, že u sebe nikdo nemá míček. To je k naštvání.

Abyste se takovému zklamání vyhnuli, pořiďte si několik míčků do zásoby. Ideální jsou míčky z tvrdého materiálu s tekutinou uvnitř, které neskáčou a neodráží se od hokejky. Tento typ míčku je skvělou volbou pro všechny varianty pouličního hokeje. 

Výbavu na street hockey pořídíte v Bauer Hockey Shopu i online

Ať už si na street hockey potřebujete koupit základní výstroj nebo užitečné doplňky, veškerou výbavu najdete v prodejnách Bauer Hockey Shop napříč Českem a také na e-shopu.

Pokud budete potřebovat, specializovaní prodejci Baueru vám s výběrem výbavy na street hockey ochotně poradí.