Blog

Co způsobuje puchýře či otlaky z inline bruslí a jak jim předcházet?

Ten nepříjemný pocit nejspíš zažil každý, kdo už nějaký pátek jezdí na kolečkových bruslích. Po delší projížďce sundáte inliny z nohou a najednou… au. Pod ponožkou se objeví nafouklý puchýř, který při každém doteku způsobuje bolest. Napadlo vás někdy, kde se tyto otlaky berou?

Celý článek

Jak se úspěšně vyhnout nejčastějším chybám při výběru in-line bruslí

Znáte to, venku nádherné počasí a rodina nebo kamarádi vás lákají k projížďce na in-line bruslích. Jen do toho! Možná jste ale usoudili, že nastal čas své nohy odměnit novými bruslemi. Na co v takovém případě dávat pozor, abyste si zbytečně nezkomplikovali život? Sepsali jsme nejčastější chyby při výběru inlinů.

Celý článek

Jak vybrat velikost inline bruslí? Připravte si metr, papír a tužku

O něco větší, nebo spíš menší? S pořizováním nových inline bruslí souvisí i výběr správné velikosti. Než vyrazíte na prodejnu nebo do e-shopu kupovat konkrétní model, přečtěte si několik rad, jak při rozhodování o velikosti postupovat.

Celý článek

Jak vybrat brankářskou masku a mřížku? Vše důležité, co byste měli vědět

Betony, lapačka nebo snad vyrážečka? Ne, nejdůležitější částí výstroje hokejového brankáře je maska. Fanoušci si libují v působivých designech helem některých gólmanů, ale při pořizování tohoto kousku výbavy by měly být na prvním místě jiné parametry. Co vše se hodí o brankářských maskách vědět?
 

Celý článek

Street hockey aneb Přišel čas na hokejovou zábavu s kamarády za domem

Že končí hokejová sezóna? Nevadí, tento sport se dá hrát i jinde než na ledové ploše. S přicházejícími teplými dny nastává příležitost zavzpomínat na dětská léta a vyrazit za hokejovými souboji ven. Třeba jen kousek od vašeho domu.

Celý článek

Jak vybrat ideální míček pro street hockey: Variant je opravdu hodně

Chystáte výbavu pro zápasy ve street hockey nebo na venkovní trénink? Pak jste možná přemýšleli nad tím, jaký míček pro vás bude nejvhodnější. Není hned potřeba sáhnout po klasickém tenisáku. Na výběr máte z několika variant míčků a puků uzpůsobených pro street hockey, respektive inline hokej. Řadu z nich najdete v naší nabídce.

Celý článek

Příběh Michala Kempného: První nedraftovaný Čech, který získal Stanley Cup

Ještě před několika lety trenéři obraceli oči v sloup, když jejich obránce Michal Kempný dělal na ledě jednu chybu za druhou. Jenže chyby jsou od toho, aby se člověk poučil. A tak si sympatický rodák z Hodonína vzal rady zkušenějších k srdci a v roce 2018 zvedl nad hlavu Stanley Cup. 

Celý článek

Jak nabrousit brusle: Důležitá je hloubka žlábku i používané nástroje

Mít kvalitní brusle nestačí. Aby hokejista předváděl co nejlepší výkony a cítil se při trénincích i zápasech pohodlně, je potřeba brusle udržovat správně nabroušené. Jak ale na to, když každému vyhovuje něco jiného?

Celý článek

Jak vznikla NHL? Na jejím prahu stál neúspěch její předchůdkyně i válka

NHL má více než stoletou tradici a patří k nejsledovanějším sportovním soutěžím na světě. Jenže ne vždycky se nejlepší hokejová liga pyšnila takovou slávou. V dobách jejího vzniku NHL hrály pouze čtyři týmy a na pozadí 1. světové války nikdo nevěděl, jak dlouho bude fungovat.

Celý článek

Jak vybrat lapačku a vyrážečku? Svou roli hraje i výkonnostní úroveň

Taky rádi koukáte na efektní zákroky hokejových gólmanů? Velkou část z nich předvádí díky správně zvolené lapačce a vyrážečce. Výběr těchto dvou částí výstroje je pro brankáře jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, které při pořizování nové výbavy dělají. Jak postupovat, abyste tu pravou lapačku a vyrážečku vybrali také vy?

Celý článek