Hokejka Bauer Vapor Hyperlite 2 umožní přesnější a o 10 % rychlejší střely


Nová kolekce Vapor Hyperlite 2 přichází i s novou hokejkou z této elitní řady. Co vám letošní novinka v oblasti hokejové hole nabídne?

Hokejka Bauer Vapor Hyperlite 2

Když si to shrneme, největší novinky najdeme v technologiích: pokročilá Advanced Carbon Layering (ACL 2.0) v kombinaci s Hypercore Blade Technology posouvá karbonový povrch hokejky na novou úroveň. A díky svým unikátním vlastnostem navíc otevírá cestu dalšímu příjemnému benefitu v podobě lehkosti hokejky, která nyní váží pouhopouhých 360 gramů. 

Karbonová hokejka pro tvrdé a rychlé střely

Hokejka Bauer Vapor Hyperlite 2 je o 25 gramů lehčí než její předchůdkyně. S lehčí hokejkou se vám samozřejmě bude lépe bruslit, kombinovat a především střílet. 

Navíc díky zmíněné ACL 2.0 technologii disponuje naše nová hokejová hůl ideálně navrstveným karbonem. Karbon přitom představuje pro hokejku ideální materiál, protože se při kontaktu s pukem nejdříve smrští a vzápětí obratem napruží, takže střela je díky tomuto zapérování o něco tvrdší než v případě hokejek z běžně užívaných materiálů. 

Zapružení charakteristické pro karbonovou hokejku

Čepel jsme navíc obohatili o novou technologii Hypercore Blade Technology, která zvyšuje celkovou tuhost čepele a umožňuje okamžitou, až raketovou střelu. Takže pokud rádi překvapujete brankáře náhlými, jedovatými projektily, určitě vás tato chytrá inovace nadchne.

XE Taper – funkční hokejová výbava

Určitě si ale musíme něco říci i k shaftu, na který se zatím nedostalo. Rádi to napravíme, protože ani shaft není u této hokejky jen tak ledajaký: disponuje totiž funkcí XE Taper. Ta sice – jak asi víte – není nová, ale protože čím je hůl lehčí, tím lépe tato technologie funguje, považujeme v případě naší ultra lehké hokejky za nezbytné a férové XE Taper alespoň krátce zmínit.

XE Taper je patentovaná technologie, která se nám – a naším prostřednictvím i vám! – dostala do rukou díky akvizici legendární značky hokejek Easton. Shaft hokejky má unikátní elipsovitý tvar, který nabízí větší flexibilitu bodu ohybu, tedy větší prohnutí hokejky a tím pádem i tvrdší a především rychlejší střelu. V případě této hokejky se jedná o celých 10 % navíc v rychlosti při porovnání s o generaci starším modelem Vapor Hyperlite.

XE Taper také účinně zamezuje kroucení se hokejky při střele, takže vaše pumelice vždy dorazí přesně na místo určení.

Icon Chci hokejku Bauer Hyperlite 2

Perfektní hokejová hůl jen pro vás 

Po všem řečeném, respektive napsaném zřejmě tušíte, že tahle hokejka by mohla být tou nejcitlivější a nejlehčí, jakou jsme doposud v rámci kolekce Vapor Hyperlite vyvinuli. A ano, je tomu tak!

Co dodat? Snad už jen, abyste si ji přišli prohlédnout do nejbližšího Bauer Hockey Shopu. Těšíme se na vás!