10 věcí, které musíte pořídit před 1. hokejovým tréninkem vašeho dítěte


Nemůže se váš malý hokejový nadšenec dočkat, až si poprvé v plné výstroji stoupne na led? Jestli nechcete, aby se vám vrátil domů s modřinami, nepodceňujte jeho vybavení. A nebojte se sáhnout hlouběji do kapsy – vyplatí se to. Bez těchto věcí se neobejde žádná budoucí hokejistická hvězda.

Jak vybavit dětského hokejistu

Kvalitní výstroj snižuje u hráčů riziko zranění a naopak zvyšuje jejich komfort během hry. Díky tomu pak ze sebe mohou vydat jen to nejlepší. A to potěší jejich trenéra, vás a hlavně i je samotné.

1. Brusle

Rozhodnou o tom, jestli soupeře předjedou, nebo zůstanou za ním. Jestli se udrží na nohou, nebo políbí ledovou plochu. Jestli je jízda po ledě bude bavit či ji budou proklínat. Vyberte svým potomkům takové brusle, které jim dobře padnou a nebudou je tlačit.

2. Hokejka

Góly střílí pouze dobří hráči… se stejně dobrými hokejkami. Vyberte takovou, která dobře padne do rukou. A nezapomeňte, že je třeba vybrat vhodnou velikost vůči výšce vašeho malého hokejisty – doporučená délka hokejky je maximálně po výšku nosu při nazutých bruslích.

Bruslemi a hokejkou výběr dětské hokejové výbavy většinou začíná

Dalším důležitým faktorem je její tvrdost. Každá hokejka má svoji tzv. tvrdost. Pro děti však volte vždy co nejměkčí, tedy v rozmezí 30-40, tedy vybírejte hokejky z kategorie Youth. Z příliš tvrdé hokejky by je bolely ruce a hlavně by nebyly schopni vystřelit puk.

3. Helma

Dbejte na to, aby helma byla z patřičně odolného materiálu. A pamatujte, že hráči mladší 18 let jsou povinní nosit přilbu s mřížkou.

Tak, jako se pere dres, čas od času také umyjte mýdlem či šampónem helmu. Hráčům se v ní hodně potí vlasy a důsledkem je zápach, který vašemu hokejistovi může znepříjemnit nejen chvíle v šatně, ale i na ledě.

4. Rukavice

Jestli se hráči podaří zkrotit přelétavý puk, o tom nerozhoduje pouze hokejka. Stejně důležitou roli hrají i rukavice. Aby byly hráči ku prospěchu a ne na obtíž, je třeba, aby padly na ruce – musí tedy být měkké, poddajné a sedět přesně na délku prstů.

Rukavice by měly být měkké a poddajné

5. Kalhoty

Hokejové kalhoty budou vašeho nadějného sportovce chránit před nárazy nebo střelami toulavého puku. Proto jsou vypolstrované a vyztužené.

6. Suspenzor, kšandy, podvazky

Ta nejcitlivější místa je třeba obzvlášť chránit. Kšandy a podvazky se postarají o pevné zajištění výstroje, díky čemuž se hráč bude ve výstroji volněji pohybovat.

7. Štulpny

Připevňují se na podvazky a i ony přispívají k většímu komfortu, a tím pádem k dobrému pocitu ze hry.

8. Ribano

Ribano je nejspodnější vrstvou výstroje, která neodmyslitelně patří ke kompletní hokejové výstroji.

Dětský hokej přinese vašemu dítěti spoustu radosti

9. Chrániče

Hokej je tvrdý sport a ten se neobejde bez řádné ochrany. Je zapotřebí chránit každou část těla. Žádný zodpovědný trenér proto nepustí vaše dítě na led bez chráničů na:

10. Taška

A kam to všechno dáte? No přece do velké sportovní tašky, speciálně navržené pro hokejovou výstroj. Kompletní výbava váží kolem 9 kilogramů, brankáři nosí v tašce o cca 4 kilogramy více.

Hokejové tašky s tím počítají, a proto se do nich všechno bez problému vejde. Navíc se dají pohodlně nosit, aniž by si vaše dítko přivodilo kílu. Některé z nich mají i kolečka.

A co když chcete mít doma brankáře?

Spíše než o malém Jardu Jágrovi sníte o malém Haškovi?

Tak to si na seznam připiště ještě dalších několik věcí.

  • Brankářská maska – oproti hráčské přilbě je brankářská helma speciálně tvarovaná, a navíc opatřena dodatečnou mřížkou či maskou, která chrání i krk.
  • Lapačka – nejlepší přítel každého brankáře.
  • Vyrážečka – druhý nejlepší přítel.
  • Brankářská vesta – brankářské vesty změkčují dopad rány a zároveň neomezují v hybnosti.
  • Betony – povinná brankářská výbava, která chrání nohy (oproti běžným chráničům jsou však odolnější) a zároveň pomáhají odrážet soupeřovy střely.

Výbava brankáře je náročnější, a tím pádem i nákladnější

Budete muset pořídit také speciální vybavení:

A teď to už může rozjet!

Nyní už víte, co všechno váš malý rošťák potřebuje, aby z tréninku odcházel v pořádku a s příjemným pocitem ze hry.

Pořiďte si kvalitní a osvědčenou kompletní výstroj značky Bauer v jedné z 11 značkových prodejen Bauer Hockey Shop  nebo na našem e-shopu, ať vaše dítě přijde na trénink připravené jako (budoucí) profesionální hokejista.