4 hokejové hry, které si snadno zahrajete i bez branek a gólmanů


Hráči hokeje na ledě
 

Občas se to prostě stane. Na trénink nebo hokejové odpoledne s kamarády dorazí spousta hráčů, ale žádný gólman. A když je ještě hůř, není k dispozici ani branka. Nastal čas hodit flintu do žita? Vůbec ne. Máme pro vás tipy na několik hokejových her a cviků, které si můžete střihnout i bez branek a brankářů.

Zvlášť amatérské nebo mládežnické týmy někdy řeší, že jim chybí gólmani, ať už z osobních nebo zdravotních důvodů. Pro tyto situace vznikly zábavné hokejové hry a cviky, které se dají absolvovat jen s hráči v poli. Mnohdy bývají stejně parádní jako klasických zápas nebo trénink!

1. Trefujte kužely jako diví

Děti mají v oblibě si při různých sportech nahrazovat tyčky branek jinými předměty, například botami nebo flaškou na pití. Přesně na tomto principu spočívá hra Zasáhni pneumatiku. Branku a gólmana zde suplují nevšední pomůcky.

Princip hry vypadá takto: na led rozestavíte dvě dvojice pneumatik (nebo kuželů a podobných předmětů), které představují branky. Cílem hráčů je co nejčastěji zasáhnout pneumatiku pukem nebo poslat puk mezi ně – to záleží, jakou variantu si zvolíte. Čím menší pneumatiky/kužely použijete, tím větší zábava vás čeká!

2. Zkuste Gates of Buffalo

Skvělá hra na trénink přihrávek, která pomůže v rozvoji malým i velkým hokejistům. Dostala název Gates of Buffalo (Brány Buffala) a o brány jde ve hře především. Jako pomyslné branky opět použijete pneumatiky či kužely, ale tentokrát si jich připravte tři trojice, které rozestavíte do trojúhelníku, a to v dostatečné vzdálenosti od sebe.

Hra je ideální pro čtyři nebo pět hráčů. Ti bruslí uvnitř i vně trojúhelníku, neustále mění pozice a navzájem si mezi pomyslnými brankami z pneumatik/kuželů přihrávají puky, aniž by se na delší dobu zastavili na místě. Vtip spočívá v tom, že puk nesmí dvakrát po sobě projít stejnou brankou. Při Gates of Buffalo tedy potrénujete jak přihrávky, tak týmovou spolupráci.

3. Obelsti bránícího soupeře

Další jednoduchá, přitom parádní hra pro tři a více hokejistů. Probíhá na předem vymezeném prostoru (například středový kruh).

Uprostřed stojí jeden bránící hráč a na krajích vymezeného prostoru dva nebo více útočníků. Útočící hráči si mezi sebou musí co nejdéle přihrávat puk tak, aby je obránce o kotouč neobral. Zatímco cílem obránce je dostat puk ven z vymezeného prostoru, útočníci si chtějí bez přerušení přihrávat co nejdéle. Za každé sebrání puku dostává bránící hráč bod, útočníci bod získají, pokud mají kotouč pod kontrolou 30 a více vteřin.

Pokud to chcete bránícímu hráči udělat těžší, zaveďte pravidlo, že po získání kotouče musí ještě trefit hranici vymezeného prostoru, třeba pneumatiku.

4. Svůj puk chraň, cizí vypíchni

Pro tuto hru se hodí větší množství hráčů, klidně i deset a víc. Pomáhá především trénovat kontrolu nad kotoučem a ochranu před odebráním puku soupeřem.

V čem spočívá? Všichni hráči se musí pohybovat ve středovém kruhu nebo podobně malém prostoru. Každý má svůj puk, s nímž kličkuje a snaží se ho mít neustále pod kontrolou. Zároveň ale využívá příležitostí a zkouší co nejčastěji obrat o kotouč některého ze soupeřů. Samozřejmě tak, aby nepřišel o ten svůj.

Kdo o puk přijde, vypadává ze hry. Vítězem se stane ten, kdo v kruhu zůstane jako poslední. Skvělá hra s kapkou adrenalinu, u níž se na dlouho zabaví i dospělí.

Hlavně ať není nuda

Zaujala vás některá z her? Až příště nedorazí brankář nebo nebudete mít branky, zkuste si ji zahrát. Možná si jí oblíbíte a zařadíte do tréninkového procesu.

Hlavně ať na hokeji s kamarády není nuda!