5 zajímavostí o inline bruslení, které jste pravděpodobně nevěděli


Inline brusle mají za sebou poměrně krátkou historii, ale už zvládly pobláznit celý svět. Využívají se především jako způsob, jak se udržet ve formě, ale zasáhly i do světové kultury. Co víte o inline bruslení vy? Máme pro vás 6 zajímavostí, které můžete před přáteli vytáhnout při další jízdě.

Podívejte se na několik zajímavostí tohoto fenoménu.

 

inline brusle

 

1. Za vznikem stojí šikovný hokejista

Inline brusle vynalezl v roce 1980 americký hokejista z Minnesoty, když se snažil najít způsob, jak trénovat i mimo sezonu. Svůj první pár si vytvořil u rodičů v garáži a inspiroval tím ostatní sportovce. Netrvalo dlouho a brusle si získaly oblibu i u obyčejných lidí a dostaly se do hlavního proudu sportovních aktivit.

2. Ovládly svět teprve nedávno

Šílenství kolem inline bruslí začalo těsně před novým miléniem. Do té doby lidé běžně používali klasické brusle se čtyřmi kolečky, známé jako roller skates. Ty se sice stále těší popularitě dodnes, ale inline brusle jsou od 90. let minulého století mnohem oblíbenější.

3.  Staly se kulturním symbolem

S inline bruslemi bylo během 90. let spojeno velké množství kultury – objevovaly se ve filmech, reklamách a hudebních videích. V té době zažilo bruslení opravdový boom.

4. Rollerblade nikdy neumře

Firma Rollerblade, která vyrábí inline brusle doteď, během 90. let ovládla celý trh. Byla to natolik oblíbená a známá značka, že se termín roller blade zažil a v angličtině se běžně využívá jako výraz pro kolečkové brusle.

5. Bruslení jako cvičení pro všechny

Inline bruslení je skvělé cvičení. Naučíte se ho snadno, je zábavné a rozhodně i levné – i proto se tolik rozšířilo mezi velkou spoustu lidí. Bruslaře potkáte běžně na cyklostezkách a pronikají i na skateparky mezi skateboardisty.

Můžete bruslit sami nebo s přáteli, můžete to mít jako odpočinkový koníček nebo se učit triky a účastnit se soutěží a závodů. S takovou škálou možností není divu, že se z toho rychle stal oblíbený sport.