Bauer vybavuje české reprezentanty na MS v ledním hokeji 2018


A je to tu! Po roce je tady další netrpělivě očekávané mistrovství světa v ledním hokeji! Bauer má navíc tu čest, že poskytuje vybavení hned několika českým reprezentantům. Mistrovství světa v ledním hokeji, jež se letos koná v Dánsku, startuje 4. května, o den později do něj vstoupí i česká reprezentace.

Statistiky, navíc zatížené časem, jsou neúprosné: česká hokejová reprezentace na hokejovém mistrovství světa naposledy získala medaile před dlouhými šesti lety, kdy brala bronz. Když se podíváte na rok, kdy hokejová „repre“ mistrovství světa naposledy vyhrála, dojdete až do roku 2010!

Tato fakta nejsou pro české fanoušky zrovna příjemná. Pro zemi, kde se jednou za rok po dobu dvou týdnů zastaví čas a i sebevětší kritici českých nešvarů si hrdě vzpomenou na svoji národní příslušnost a české vlajky lze vidět i jinde než na stožárech před úřady, je to obzvlášť dlouhý půst. Především ti, kteří pamatují přelom tisíciletí, Nagano a následnou tříletou světovou nadvládu v hokeji, nejsou zvyklí na to, že české rodinné stříbro nevozí domů zlato.  

To vše ale nyní je, alespoň na následujících několik dnů, zapomenuto: další mistrovství světa je totiž vítaná příležitost na prolomení tohoto ledového sucha! Podaří se to letos v Dánsku?

 

Hráči s výstrojí Bauer

 

Pavel Francouz (brankář)

„Francíkovi,“ jak se Pavlu Francouzovi přezdívá, dodává Bauer brankářskou hůl Supreme. Ta mu je oporou jak v barvách repre, tak v dresu ruského Čeljabinsku, se kterým to Pavel letos dotáhl až do semifinále KHL.

Vedle toho se Pavel může pochlubit celou řadou úspěchů: v sezóně 2012/13 byl vyhlášen nejlepším gólmanem Extraligy, zazářil na poslední Olympiádě, v anketě Zlatá hokejka je aktuálně suverénně nejlépe hodnoceným gólmanem a zároveň je považovaný za jednoho z nejlepších brankářů působících v Evropě. Na nadcházejícím MS by měl být českou jedničkou.

Zajímavostí také je, že Pavel se málem stal prvním brankářem, jenž v Extralize vstřelil gól: o toto prvenství jej připravila siréna, jež zazněla o půl vteřiny dříve, než Pavlova střela dorazila za brankovou čáru.

Roman Červenka (útočník)

Osm mistrovství světa, tři Olympiády. To je bilance, jíž se nemůže jen tak někdo pochlubit a jež Romana pasuje na jednoho z nejzkušenějších hráčů aktuální české reprezentace. O nedostatku motivace ale v „Červusově“ případě nemůže být řeč: z poslední Olympiády odjel bez medaile a ve Švýcarsku, kde nyní působí, se jeho klub pakoval hned z 1. kola play-off. Ostatně: jak sám Roman přímo řekl, na dovolenou se mu ještě nechce. Tak snad udělá radost sobě i národu a sezónu zakončí úspěchem na nadcházejícím mistrovství světa.

A jak konkrétně Bauer Romanovi pomáhá? Bauer českému útočníkovi dodává rukavice Easton a donedávna i brusle Supreme, které Roman přezul za Nexus.

Dominik Kubalík (útočník)

Na plzeňského urostlého útočníka Dominika Kubalíka bude česká reprezentace na nadcházejícím mistrovství světa hodně spoléhat. Konec konců: pro každý tým musí být radost mít k dispozici útočníka, jenž pálí (a k tomu i asistuje) ostrýma. Dominik v posledních dvou sezónách nastřílel nejvíce gólů v Extralize, v sezóně 2016/17 dokonce byl celkově druhý v celkovém počtu kanadských bodů. Jsme rádi, že kromě talentu a dobré formy mu k tomu dopomohla i naše hokejová hůl Nexus, kterou Bauer Dominikovi dodává.

Dominik aktuálně hraje švýcarskou ligu za Ambri-Piotta. Takže nejen hokejový um, ale i jeho znalosti soupeře se budou před zápasem se Švýcarskem hodit.

Dmitrij Jaškin (útočník)

Není snadné být dítětem rodičů, kteří toho ve vašem oboru tolik dokázali. A to je i případ Dmitrije Jaškina. Dmitriho otec Alexej Jaškin byl u toho, když Vsetín v 90. letech kraloval české Extralize: s beskydským týmem vyhrál celkem šest titulů, z toho pět v řadě. Dmitrij tedy má co dohánět, ale s odkazem slavného otce se bije srdnatě: v mládežnických kategoriích patřil s přehledem k nejlepším, ať už hrál za Vsetín, Slavii či Moncton Wildcats, a ani v St. Loius Blues se mu nevede špatně.

Letos se mu ale se St. Louis nepodařilo postoupit do play-off NHL, díky čemuž se může připojit k českému týmu na nadcházející mistrovství světa. K úspěchu na MS mu dopomáhej jeho komplet výstroj Bauer

 

Je na co se těšit

Letošní mistrovství světa je za dveřmi a nutno říci, že nám začne pěkně zostra. 4. květen, kdy šampionát startuje, se nás ještě týkat nebude, ale už o den později Češi do turnaje naskočí – a to hned v derby se Slovenskem! Určitě i vy máte přátele či kolegy v práci ze Slovenska, což se neobejde bez vzájemného hecování a pošťuchování. To jsou přesně ty případy, kdy se hokeji již nemůžete vyhnout, protože nyní, na jeden, dva dny v roce, bude hokej určovat vaši pozici před kamarády či kolegy. Ale to k fenoménům, jakým hokej bezesporu je, zkrátka patří.

Po bratrovražedném souboji ale nebude žádný čas na vydechnutí: hned druhý den, 6. května, reprezentace s lvíčkem na prsou vyzve obhájce prvenství z loňského šampionátu – Švédsko. To bude pro české hokejisty skutečně těžký oříšek. A nejen proto, že půjde o úřadující mistry světa: na Tre Kronor dlouhodobě, lidově řečeno, „neumíme“ – což se před pár dny na Švédských hrách opět potvrdilo. Tenhle severský komplex už bychom také mohli utnout… Tak snad nyní!

Ve vysokém tempu se ale pojede i nadále: 8. května na české hokejisty čeká nevyzpytatelné Švýcarsko a o dva dny později další derby, tentokrát s Ruskem. Rusko-české derby má, i díky vzájemné politické historii, dodnes grády a především pro starší generaci se stále jedná o nenáviděného soupeře. Nechme ale negativní emoce stranou: faktem zůstává, že pro sebevědomí našich hochů by bylo dobré, kdyby ruskou Sbornou pokořili. Tak doufejme, že se české pivo nenechá destabilizovat ruskou vodkou.

Den po zápase se Sbornou nás čeká další nevyzpytatelný soupeř: Bělorusko. Teprve až 13. května nás čeká papírově snadnější soupeř – Francie. O den později nás čeká další soupeř, s nímž máme provázanou minulost: Rakousko. V obou případech se snad bude jednat o hladké bodové zisky.

A jak to bude dál…?

Po zápase s Rakouskem přijde čtvrtfinálový zápas o všechno. Uvidíme, kdo se z vedlejší skupiny do čtvrtfinále prokouše, aby vyzval českou reprezentaci na zápas smrti. Kanada, Finsko, Spojené státy… Tady asi nepůjde vybírat.

Každopádně je třeba fandit a doufat, že česká reprezentace, jež bude spoléhat i na hráče nesoucí výstroj Bauer, konečně prolomí smůlu a přiveze medaile. Radost by to udělalo miliónům obyvatelů naší zemi uprostřed Evropy. Takže? Češi do toho!!!