💥 THE HYPE IS BACK! 💥

PROZKOUMEJ VAPOR HYP2RLITE BRUSLE & HOKEJKY 

Čech David Pastrňák obsadil první místo v žebříčku nejlepších střelců NHL


David Pastrňák

David Pastrňák je v současnosti jedním z nejlepších českých hokejistů. Momentálně již šestou sezónu hraje v americké NHL v týmu Boston Bruins, kde zastává pozici útočníka. Jaká byla jeho cesta k úspěchu?

Rozhodně ne snadná. První kroky na ledě udělal v dívčích krasobruslařských bruslích ve svých tří letech. V šesti letech byl tak dobrý, že hrával zápasy za první tři třídy základní školy. V patnácti letech hrál za A tým havířovského klubu a jen o rok později zdokonaloval svůj hokejový um ve švédském městě Södertälje, kde v minus patnácti stupních jezdil na tréninky na kole.

Kromě náročných tréninků a odloučení od rodiny a přátel se musel sám vypořádat i s náhlým úmrtím svého otce. Lékem na jeho žal byl hokej.

Hvězda NHL

Průlom v jeho kariéře přišel v roce 2014, kdy se svým týmem Boston podepsal nováčkovský kontrakt. Ani zde však neměl na růžích ustláno, o čem svědčí třeba náročný tréninkový kemp, který absolvoval na farmě v Providence.

Tvrdá dřina se však vyplatila. Nyní je David Pastrňák se svými 37 góly na čele žebříčku nejlepších střelců v NHL, kde za sebou nechal takové legendy jako Auston Matthews nebo Alexander Ovečkin. Je tedy největším favoritem na zisk Maurice Richard Trophy. Pokud uspěje, bude za posledních osm let teprve druhý hráč, který tuhle cenu přebral Ovečkinovi.

Počet gólů ale Pastrňák neřeší. Soustředí se především na to, aby na ledě podal perfektní výkon. Velkou motivací je pro něj hlavně touha vyhrát Stanley Cup a doufá, že se to povede už letos nebo přinejhorším příští rok.

Góly na mnoho způsobů

Pastrňákova výjimečnost spočívá v tom, že dokáže dávat góly z různých pozic a rozmanitými způsoby. Vystřelí z voleje, umí využít přesilovky, nedělá mu problém prosadit se z předbrankového prostoru a s lehkostí dokáže překonávat brankáře a obránce soupeře.

Jeho talent a vynikající výsledky si všimli nejen odborníci. Svou bezprostředností a kreativitou si získal i fanoušky. Není proto divu, že si ho zvolili za kapitána Atlantické divize na 2020 Honda NHL All-Star Weekend, který hostila hala Enterprise Center v St. Louis od 24. do 25. ledna.

Zpátky v Praze

Na začátku příští sezony se Pastrňák nakrátce vrátí do Prahy, kde si zahraje Global Series proti Nashville Predators. Zatím ale září v zámoří, kde ho zřejmě čeká velká budoucnost. Pokud by však náhodou v play-off NHL vypadl brzo, pořád je tu naděje, že vezme hokejku a přilbu a přidá se do našeho reprezentačního týmu na letošní mistrovství světa.