Jak se profesionální hokejista připravuje na extraligovou sezónu?


Září znamená začátek nové sezóny Extraligy, nejvyšší hokejové soutěže. Aby zápasy stály za to, musejí být všichni hokejisté v týmu v naprosto dokonalé formě. Co všechno taková příprava obnáší?

 

Profesionální hokejista se na nadcházející sezonu připravuje dlouho a docela tvrdě. Nahlédněte do života profesionálních hráčů ledního hokeje.

Hokejistovo léto? To je posilovna a „suchá příprava“

Zatímco většina z nás přes léto spíše odpočívá, jezdí se opalovat k moři nebo relaxovat na chatu, hokejisté si takový luxus nemohou dovolit. Místo toho tvrdě pracují na své kondici a chystají se na novou sezónu.

Letní příprava zahrnuje jak trénink zaměřený přímo na hokej, tak cvičení v posilovně. U hokejové přípravy se poctivě cvičí situace, se kterými se hokejisté setkávají během každého zápasu. Pilují se obraty, střelby i přihrávky. Trénuje se většinou na suchu, hokejky se nahrazují florbalkami. Led přichází na řadu až posléze.

V posilovně se cvičí pod dohledem zkušeného kondičního trenéra, který přesně ví, co profesionální hráči potřebují. Trénink je přizpůsobený každému hráči individuálně. Při cvičení jsou proto třeba rozdílné plány. Kondiční trenér dokáže každému hráči poradit, co, jak a s jakou zátěží má cvičit, aby správně rozvíjel svou sílu, rychlost, obratnost i vytrvalost. 

Nedílnou součástí každého tréninku je také poctivý strečink. Hokejisté i další profesionální sportovci vědí, proč je tolik důležitý. Urychluje regeneraci svalů a tím předchází nepříjemným úrazům, které mohou sportovcům narušit celou sezonu. Díky protažení jsou také následné tréninky efektivnější.

Letní příprava je pro každého hokejistu bez nadsázky nejdůležitější částí roku. Ta totiž určuje, jak hráč zapadne po herní stránce do týmu a jeho odolnost či náchylnost ohledně zranění během celé sezóny. A sezóna je dlouhá… stejně jako ta extraligová, která právě teď začíná. Tak co, těšíte se?