Jak si správně připravit výstroj před zápasem? Neudělejte osudovou chybu


Chystáte se na důležitý hokejový zápas a nechcete zklamat sebe ani svůj tým? Štěstí přeje připraveným. Základem je proto správně připravená výstroj. Víte, jak na to? Rozhodně přípravu nepodceňte, jinak se vám to během utkání může stát osudné.

Jak si správně připravit výstroj před zápasem?

 

Sedíte mlčky v šatně. Netrpělivě vyčkáváte na začátek zápasu. Stejně jako celý váš tým. Kapky potu líně stékají z čela k zemi. Srdce tluče o sto šest, jako by snad chtělo vyskočit z hrudi. Napětí zběsile pulzuje vzduchem. A je stále silnější.

Zdá se, že tento moment nikdy neskončí. Až pak najednou… všichni se prudce zvedají. Diváci hlasitě jásají. Zahajovací gong se rozezní celým stadionem.

Zápas právě začíná. A vy se nemáte čeho bát, pokud jste s výstrojí učinili následující kroky.

1. Vyprali a vyčistili jste ji

Do propocené výstroje se špatně leze a ještě hůře se v ní hraje. Zpocení budete po zápase více než dost. A zápach z minulého zápasu – nedej bože zápasů – vám čas strávený na ledě také zrovna nezpříjemní.

Proto textilní části výstroje vyperte a zbytek alespoň pečlivě omyjte. Sami se přesvědčíte, že v čistých věcech se vám bude hrát jedna báseň.

Čistota je (nejen) u hokejové výstroje základ

A nejde jen o hygienu. Je to určitá psychologie. Nový (tý)den také přece začínáte v čerstvě vypraném oblečení. A díky tomu se cítíte svěží a připravenější na nové výzvy. Souhlasíte?

2. Zkontrolovali jste, že je v pořádku

Na posledním tréninku před pár dny s vaší výstrojí možná nic nebylo. Jenže to ještě nutně neznamená, že je v pořádku i teď. Pořád jsou to jen věci a ty mají ve zvyku se všelijak rozbíjet. Nenechte nic náhodě a před utkáním zkontrolujte všechny její části, protože v šatně už bude pozdě.

Známou Achillovou patou jsou špatně nabroušené brusle – nezapomeňte je proto zkontrolovat a případně včas nabrousit v jednom z 11 značkových Bauer Hockey Shopů

3. Vše máte na svém místě

V šatně jste si každý kus výstroje uložili na své jedinečné místo. Díky tomu se svižně oblečete, až na to přijde. A navíc se můžete hned přesvědčit, že jste na nic nezapomněli.

Vše je připraveno, jde se na oblékání!

4. Máte hokejku omotanou páskou

Omotávání hokejky páskou je klasický předzápasový rituál. Pomůže vám se naplno soustředit na utkání a povzbudit sebedůvěru.

5. Na nic jste nezapomněli

Už máte sbaleno? A máte v tašce všechno? Vážně?

Podívejte se raději ještě jednou.

Jste připraveni?

Ještě pořád hledáte tu správnou výstroj? Vyberte si v jednom z 11 značkových Bauer Hockey Shopů nebo z našeho e-shopu a buďte už na každý zápas maximálně připraveni.