Jak vybrat brusle na inline hokej: Chtějte správná ložiska a tvrdší kolečka


Brusle na inline hokej

Začali jste s kamarády hrávat in-line hokej, ale na rozdíl od nich nemáte při zápasech potřebnou rychlost, obratnost a stabilitu? Neznamená to, že byste nestačili tempu ostatních. Problém může být ve špatně zvolených bruslích. Na následujících řádcích vám proto přiblížíme, jak správně vybrat inline brusle pro hokejové bitvy na betonu.

Nejen v případě ledního, ale také u inline hokeje platí, že používané brusle tvoří značnou část hráčova výkonu. Než tedy mezi kolečkovými bruslemi vyberete své vysněné favority, měli byste se zaměřit na několik důležitých parametrů. Dobrá zpráva je, že nejde o nic náročného.

Sáhněte po bruslích určených na inline hokej

Jednoduchá, ale důležitá rada. Existuje hned několik druhů kolečkových bruslí, od fitness, přes trekové až po off-roadové. Na hraní hokeje mimo led jsou nicméně nejlepší in-line hokejové brusle, které výrobci navrhují speciálně na míru tomuto druhu sportování.

Inline hokejové brusle mívají stejný typ boty jako klasické lední. Jejich skelet je pevnější než u jiných kolečkových bruslí a zároveň pevnější, takže vám noha bude v botě držet tak, jak má. Kolečka i další části bruslí na inline hokej jsou uzpůsobené tak, abyste na pevném povrchu pohotově zrychlili, zavčas změnili směr nebo lépe drželi stabilitu.

Pokud patříte k začátečníkům nebo s bruslemi na inline hokej nemáte zkušenosti, doporučujeme se na nich pořádně rozjezdit dříve, než vyrazíte k ostrému zápasu.

Zaměřte se na velikost

Tento parametr patří k nejdůležitějším u všech typů bruslí a inline hokejové nejsou výjimkou. Neřiďte se podle velikosti klasických bot, ale změřte si velikost chodidla a poté nahlédněte do velikostní tabulky konkrétních bruslí. Když si nebudete zcela jistí volbou čísla, doporučujeme pořídit – vzhledem k roztahování chodidel při ježdění – o půl až o číslo větší brusle.

Kolečka – základ inline hokeje

S nadsázkou řečeno: jaká kolečka, takový výkon hráče. Inline brusle na hraní hokeje musí být už z principu co nejrychlejší, a tak by kolečka měla být tvrdší než například u bruslí na rekreační jízdu. Velikost v tomto směru tolik nerozhoduje: u hokejových inline bruslí bývají rychlá i menší kolečka, pokud jsou dostatečně tvrdá.

Kolečka brusle na inline hokej

Při zkoumání koleček tedy doporučujeme věnovat pozornost hlavně tvrdosti, mezi nejideálnější patří tvrdost s označením 82A.

Zajímejte se o ložiska

Při málokteré aktivitě dostávají ložiska bruslí zabrat tak jako během hraní inline hokeje, takže když si zjistíte informace o ložiskách použitých v konkrétním produktu, uděláte jedině dobře. Pro hokej na betonu a podobném povrchu jsou nejlepší micro ložiska typu 688, která vás podpoří v rychlosti, větší stabilitě a obratnosti.

Jděte po kvalitě

U bruslí na inline hokej stavte na první místo kvalitu, až potom řešte cenu. Budete tak mít jistotu, že vám brusle i při pravidelném hraní vydrží dlouho a že budou maximálně bezpečné a splní svůj účel.

Dětské inline brusle na hokej? Žádný problém

Pokud sháníte kolečkové brusle na hraní hokeje pro dítě, máme dobrou zprávu: i pro děti se vyrábí inline hokejové brusle. Hodí se ale spíš malým sportovcům, kteří zvládají jízdu na jiných typech kolečkových bruslí, nebo kteří už nějakou dobu hrají hokej a jsou zvyklí na normální hokejové brusle.

Ať už budete vybírat brusle na inline hokej pro sebe, nebo pro někoho jiného, přejeme šťastnou ruku. Nezapomeňte, že s výběrem bruslí i dalších částí výstroje vám rádi poradíme online na našem webu, nebo v některém z Bauer Hockey Shopů