Jak vybrat hokejovou výstroj pro dítě: Nejdůležitější je bezpečí a komfort


Kvalitní a správně vybraná hokejová výstroj je základ. Dítěti dá dobrou startovní pozici k tomu, aby se na ledě rychle zlepšovalo a zároveň si hokej užívalo.

Pozor na délku hokejky

Co by to bylo za hokejistu bez pořádné hokejky. Vybírat můžete mezi holí ze dřeva a kompozitu, záleží na preferencích každého. Mnohem důležitější je správná délka hokejky – v nejlepším případě by měla sahat od ledu po bradu hráče.

Zaměřte se i na zahnutí hole (doleva, doprava). Rozhodující je ruka, kterou má dítě při držení hokejky níže. Pokud má dole pravou ruku, kupte mu hokejku zahnutou doprava a naopak.

Noha má být zpevněná

U výběru bruslí si dejte speciálně záležet, aby malému sportovci nepůsobily nepohodlí a bolest nohou.

Dětské brusle - hokejové vybavení pro děti

Brusle by po nazutí neměly tlačit, ale zároveň se v nich noha nemá pohybovat. S dítětem před zakoupením pořádně vyzkoušejte, jestli mu brusle sedí a zda se v nich cítí dobře.

Aby kalhoty nebránily kolenům

S kvalitními kalhotami bude mít hokejista účinně chráněnou spodní část páteře, stehna i boky. Při koupi se zaměřte především na délku nohavic. Neměly by přesahovat přes koleno, ale ani odkrývat stehno nad ním. Popřemýšlejte také nad materiálem kalhot.

Chrániče kolen a holení: Dbejte na komfort

Zde platí podobné pravidlo jako u kalhot: neopomeňte správnou délku chráničů kolen i holení, aby tyto části nohou zakrývaly kompletně. Protože jsou nohy při hokeji často náchylné ke zranění, opět s dítětem proberete, zda se v chráničích cítí komfortně.

Suspenzor pro kluky i holky

Pokud na led posíláte chlapce, pak je suspenzor jednou z nejdůležitějších částí výstroje. To ale neznamená, že by dívky přišly zkrátka, i pro ně se vyrábí speciální suspenzory.

Důležité je, aby suspenzor u chlapců i dívek zakrýval celé genitálie a aby v něm dítě mělo pocit absolutního bezpečí.

U rukavic se vyplatí kožená dlaň

Hokejové rukavice musí hráči především dobře padnout a nezabraňovat mu v pohybech holí. Z hlediska ochrany se hodí vybrat výrobek s koženou dlaní, která je odolnější proti odírání.

Malý hokejista na přírodním ledě

Věnujte pozornost i ochraně prstů. Kvalitní výztuž je dobrým pomocníkem například při seknutí hokejkou přes ruce.

Bezpečnost je důležitá, ale pohyb také

Chrániče loktů a ramen mají na starost ochranu celé horní poloviny těla.

U ramenních chráničů vyzkoušejte, jestli dětskému sportovci nic nebrání v pohybu do všech stran. Chrániče loktů by neměly ani trochu sklouzávat po předloktí dolů, na volbě jejich správné velikosti tedy hodně záleží.

Nákrčníkem skryjte citlivá místa

Na rozdíl od dospělých hokejistů musí děti nákrčník nosit povinně, protože má za úkol chránit před zásahem pukem, hokejkou nebo bruslí jiného hráče. Měl by správně sedět, aby při utkání nepřekážel ale zároveň neodkrýval citlivá místa na krku.

Obličejový kryt z kovu, nebo plexiskla?

To nejdůležitější na závěr: helma má pořádně držet na hlavě a současně by neměla na žádné straně tlačit. Děti musí při hokeji povinně nosit celoobličejový kryt, takže také vyzkoušejte, zda hráči více vyhovuje ochrana v podobě kovové mřížky, nebo spíše celistvé plexisklo.

Nebojte se žádat o radu

Pokud si nebudete vědět rady s výběrem jakékoliv části výstroje, vždy raději požádejte o radu odborníka, například přímo na jedné z našich prodejen, kde kromě erudovaného doporučení naleznete i bohatý (nejen) hokejový sortiment.

Tak ať to dětem jde a užijí si při hraní hokeje co nejvíc zábavy!