Kam vyrazit na in-linech? Projeďte šumavskou přírodou i „Moravskou Saharou“


Kam vyrazit na in-line bruslích

Teplé měsíce jsou ideálním obdobím pro výlety na kolečkových bruslích. Pokud už máte potřebnou výbavu, stačí si vybrat trasu a vyrazit na projížďku. Zajímavé stezky najdete po celé České republice, a to jak ve městech, tak v přírodě.

Nezáleží, odkud pocházíte nebo kde jste zrovna na dovolené. Česko nabízí milovníkům in-line bruslení nepřeberné množství stezek a tras. Třeba se vám zalíbí některý z tipů na následujících řádcích.

V Praze přijde vhod Ladronka

Praha je pro in-line bruslaře ráj. Z velkého množství stezek v hlavním městě stojí za zmínku 7 kilometrů dlouhá trasa Modřany – Braník, která udělá radost zejména milovníkům rychlého a ničím nerušeného bruslení. Kratší úseky k ježdění najdete i na Letné nebo ve Stromovce.

Pokud holdujete kvalitně asfaltovaným drahám, zkuste s kolečkovými bruslemi vyrazit na Ladronku nebo do areálu Sokola Na Korunce v Běchovicích.

Jízda krásami Šumavy

Dle některých hodnocení je nejkrásnější in-line stezkou v České republice trasa z Nové Pece do Stožce. Nádherami Národního parku Šumava pojedete kolem řeky Vltavy a těšit se můžete na rovinatý povrch. 

Po cestě dlouhé 15 kilometrů narazíte na jednu zajímavost: postupně přejedete přes 9 železničních přejezdů. K občerstvení lze využít restaurace, kterých je v okolí spousta.

Bruslení na hrázích v Jizerkách

Při bruslařském cestování si určitě udělejte zastávku u přehrady Josefův Důl. V krásném prostředí Jizerských hor si na tamních dvou hrázích užijete neopakovatelný sportovní zážitek. Jde sice o kratší stezku, ale o to větší radost přinese.

Jižní Čechy jsou rájem cyklostezek

Patříte-li k bruslařům se zálibou v táhlých trasách, pak zbystřete: v jižních Čechách najdete přes 20 kilometrů dlouhou cyklostezku, která vede z Českých Budějovic přes Hlubokou nad Vltavou až do obce Purkarec. I tady po cestě narazíte na občerstvení.

Když vám nebude tato náročná projížďka stačit a zbyde ještě trochu času, můžete také vyrazit do nedalekého Lipna nad Vltavou, odkud si můžete užít dalších 11 kilometrů jízdy směr Frymburk.

V Brně si na své přijdou zkušení i začátečníci

Nejoblíbenější stezkou ve druhém největším městě České republiky je trasa z Mendlova náměstí do Modřic, která vede podél řeky Svratky. Po většinu 8 kilometrů dlouhé cesty si užijete kvalitní asfaltový povrch. Stezka je navíc vhodná jak pro začátečníky, tak pro zkušené jezdce. Pozorně však sledujte cyklisty kolem sebe: v sezóně jich zde jezdí spousta.

Kratší bruslařská trasa vede také mezi brněnskými částmi Komín a Jundrov.

Chráněnou krajinnou oblastí do Ratíškova

Nejen v Brně, ale i na dalších místech jižní Moravy najdete pěkné cyklostezky. Jako třeba tu z Bzence do Ratíškovic, která vede krásnou přírodou chráněné krajinné oblasti Váté Písky, též zvaná Moravská Sahara.  Vychutnáte si pohodovou jízdu po hladkém asfaltu, při které vás bude obklopovat les. Cestu bez problému zvládnou i děti.

Výlety na in-line

Poznejte okolí Ostravy na in-linech

Na Ostravsku by byla škoda vynechat pestrou cyklostezku kolem řeky Ostravice. Měří 15 kilometrů a projedete přes Frýdek-Místek, Paskov, Vratimov a Ostravu-Kunčice.

Nezastaví vás ani horké počasí, protože převážnou část cesty pojedete ve stínu. A když se přece jen pořádně zapotíte, klidně skočte do vody a zchlaďte tělo i mysl.

Nezapomeňte na chrániče

Nezbývá, než popřát hodně sil a pěkné počasí. Nezapomeňte, že bezpečnost je na prvním místě, takže si s sebou na in-line brusle zabalte i chrániče a další nezbytnou výbavu.

Tak šťastnou cestu!