Několik tipů pro hokejisty, jak trénovat doma a nevypadnout z formy


Domácí trénink pro hokejisty

Blíží se letní měsíce, a to pro malé i velké hokejisty znamená jediné: konec pobytu na ledové ploše a začátek domácích tréninků. Ty mohou významně ovlivnit budoucí výkony na ledě, takže se vyplatí samostatnou přípravu nepodcenit. Možností je spousta, často přitom ani není třeba vystrčit nos z domu.

Stejně jako u jiných činností v životě, také v případě domácího tréninku platí, že čím je pestřejším, tím lépe. Hokejista by se neměl zaměřovat na jednu a tu samou aktivitu stále dokola, ale věnovat úsilí všestrannému rozvoji. Jak toho ve skromných domácích podmínkách dosáhnout?

Vlastní tělo je nejlepší pomocník

Ať už je hráč kdekoliv a kdykoliv, může využít možností svého těla a připravovat se základními cviky s vlastní vahou.

Na pomyslném tréninkovém jídelníčku nesmí chybět klasiky jako dřepy, kliky, sklapovačky nebo oblíbené angličáky. Vhod přijdou také jakékoliv protahovací cviky, které lze využít formou rozcvičky před začátkem větší tréninkové jednotky.

Nebát se zapojit pomůcky

Na přípravu pouze za pomocí svého těla plynule navazuje použití jakéhokoliv tréninkového náčiní. Ať už je doma k dispozici hrazda, rotoped, běhací pás nebo třeba boxovací pytel, vše najde svou úlohu. Do povinné výbavy hráče by rozhodně měly patřit činky, bez těch se neobejde žádný profesionální sportovec.

Pokud se navíc povede do nabírání kondičky zapojit někoho z kamarádů, týmových spoluhráčů nebo členů rodiny, je o dostatečnou motivaci postaráno!

Driblink s hokejkou v pokoji

Co by to bylo za hokejový trénink, kdyby při něm nedošlo na žádné hokejové dovednosti. Podmínky ledové plochy člověk nasimuluje jen těžko, nicméně existují možnosti, jak se jim aspoň přiblížit.

Stačí si ve svém obydlí najít místnost s dostatkem prostoru pro pohyb, vzít do rukou hokejku, tenisový, florbalový či hokejbalový míček a praktikovat tzv. driblink (nebo také stickhandling). To je souhrnné označení pro veškeré zlepšování dovednost s holí.

Trénink pro hokejisty doma

Fantazii se meze nekladnou. Je možné trénovat ve volném prostoru, ale také si postavit kuželovou dráhu a další podobné překážky. A pokud hráč disponuje větším pokojem, garáží či pláckem na dvorku, nabízí se tvorba vlastní brankové konstrukce. Nebo aspoň terčů, na které lze pálit.

Takto může hráč i ve skromných podmínkách trénovat přihrávky (o stěnu), střelbu i míchání s míčkem/pukem na hokejce.

Pomůže běhání i kolo

Přestože domácí příprava hokejisty je podstatnou součástí tréninku, byla by chyba zapomínat na venkovní sportování. Aspoň jednou za čas neuškodí vytrvalostní běh v přírodě, posilování v bazénu a jízda na kole.

Díky těmto i jiným činnostem bude tělo hráče komplexně připraveno na návrat mezi mantinely a k podávání co nejlepších výkonů.

Tak s chutí do toho!