Nová kolekce Nexus: poznejte historicky nejlehčí hokejky značky Bauer


Hokejka Nexus

Vylepšení čepele, další snížení hmotnosti holí a důraz na maximální propojení hráče s pukem. Na tyto priority se návrháři značky Bauer soustředili, když vyvíjeli novou řadu hokejek Nexus. Tradičně přišli s modely pro elitní i výkonnostní hráče a pro různé věkové kategorie – od dospěláků až po juniory.

Hokej je rok do roku rychlejší, takže hráči chtějí mít pocit dokonalého propojení s pukem, i když na něj zrovna nekoukají. Zkrátka potřebují kotouč maximálně cítit. Proto bylo důležité posbírat od hokejistů zpětnou vazbu a posunout oblíbenou řadu hokejek Nexus na další úroveň. A to se povedlo.

Výsledkem je pět vyšperkovaných modelů v různých cenových kategoriích, které v sobě ukrývají několik nových technologií.

Nexus Sync aneb to nejlepší pro profíky

Nejpropracovanější model nové kolekce Nexus, který je určený elitním hokejistům. Pokud si pořídíte hůl Nexus Sync, těšte se na výborné ovládání puku, lepší zakončení i rychlejší nahrávky. Seniorská varianta hokejky váží pouze 365 gramů a je tak lehčí než její předchůdce – model Nexus GEO.

Nízké hmotnosti se podařilo dosáhnout pomocí technologie ACL 2.0, která spočívá v použití tenčí a kvalitnější vrstvy karbonu na vnitřní straně hole.

Díky nové technologii Connect Tech má Nexus Sync i výrazně lepší cit pro kotouč, protože skvěle tlumí vibrace. Jádro naopak zůstalo stejné jako u modelu GEO, jelikož si jej hráči oblíbili. Hokejku Sync jsme zároveň – opět na základě zpětné vazby od hokejistů – mírně prodloužili.

Nexus E5 PRO se pyšní uhlíkovými vlákny HEXEL

Také model E5 PRO padne kromě výkonnostních i profi hráčům. Je vyrobený z uhlíkových vláken HEXEL a váží pouhých 390 gramů, o což se zasluhuje materiál SPREAD TOE CARBON FIBER.

Nový kabát dostalo jádro čepele, k jehož výrobě byla použitá technologie Dual Cell Bridge Core. Je složené z pěny dvojí hustoty, což zvyšuje cit a zároveň snižuje hmotnost hokejky. Doprostřed čepele návrháři zakomponovali karbonový most, zlepšující stabilitu a kontrolu nad pukem.

Nexus E4 – nejlehčí ve své cenové relaci

Také u dalších modelů z řady Nexus byla prioritou co nejnižší hmotnost, ostatně jako každý rok. A tak se hůl Nexus E4 stala nejlehčí ve své cenové kategorii (váží 425 gramů).

Čepel je protkaná technologií Dual Cell Technology, zajišťující dokonalý cit pro puk – ve spodní části čepele najdete měkčí pěnu a v horní části lehčí pěnu. Lepšímu citu napomáhají

i karbonová vlákna v čepeli. Ta jsou mimochodem jsou zakomponovaná i ve zbytku hokejky. Nexus E4 je výbornou volbou, pokud hledáte ideální poměr mezi cenou a výkonem.

Hokejka Nexus E3 nabízí super výkon za dostupnou cenu

Výkonnostní hráči často hledají cenově přívětivé hokejky, které však poskytují nové technologie. Přesně to splňuje model Nexus E3. Hůl vyčnívá technologií ER Spine, usnadňující nabíjení a střely. Navíc je v ní o 60 % víc karbonových vláken, což zajišťuje lepší cit pro puk a lepší manipulaci s hokejkou při zakončení. Tato hůl je o 15 gramů lehčí než její předchůdce Nexus N37.

Speciální model pro mladé hráče

Návrháři nezapomněli ani na hráče z juniorské kategorie. Vyrobili pro ně hůl Nexus Junior Series, která díky technologii LAUNCH FLEX pomáhá zlepšovat střelbu i nabíjení na střelu. Shaft i čepel jsou protkané karbonovými vlákny, hůl má prémiový design a pěna uvnitř hokejky pomáhá hráči mít puk stále pod kontrolou.

Pořiďte si hokejku Nexus osobně i online

Kteroukoliv z nových hokejek Nexus si můžete pořídit už nyní, a to ve všech Bauer Hockey Shopech i online přes e-shop. Pokud dorazíte na prodejnu, k ruce vám budou odborní prodejci.