Novou hokejku NEXUS Tracer ocení každý hráč, co rád střílí na branku


Uvolněte cestu pro krále! Do světa hokejek právě vkročil model Bauer NEXUS Tracer – hůl, kterou jsme nakrmili celou řadou pochutin z naší technologické laboratoře. A na jaké ingredience se můžete těšit konkrétně? 

Hokejka Nexus Tracer Bauer

Však nás znáte! Není toho zrovna málo. Na materiálech ani vychytávkách jsme nešetřili — a výsledkem je hokejka, se kterou jsme opravdu spokojeni. A pevně věříme, že vy budete také.

Jak poznáte ty nejlepší hokejky? Podle karbonu!

Začněme materiálem hokejky NEXUS Tracer: čepel i shaft jsme obalili karbonovou vrstvou TeXtreme®. Pokud čtete naše popisky a články pravidelně, tak už nejspíše víte, o co v případě karbonu, nebo bychom snad více česky mohli mluvit i o uhlíku, půjde. Ano, správně! Jedná se o ultra tenkou – a tím pádem i lehkou – vrstvu, která je ale navzdory své tenkosti neskutečně pevná. 

hokejkou tak můžete nahrávat a střílet o sto šest, sama pak bez úhony snese osekávání hokejkami od soupeřů a vy sami zase klidně můžete soupeřovi trochu naložit – pokud to tedy samozřejmě nepřeženete za hranicí pravidel. Výhodou karbonu, na který ze zcela zřejmých důvodů nedáme dopustit, je navíc jeho výdrž a trvanlivost: hokejka totiž díky uhlíkové vrstvě vydrží mnohem déle než běžnější typy holí, takže NEXUS Tracer vám ušetří nejen peníze, ale i cenný čas, který byste jinak strávili běháním po prodejnách či vysedáváním u e-shopů a hledáním náhrady za tu (už zase) polámanou starou hůl.

Icon Chci hokejku Nexus Tracer

Prakový efekt

Nechme ale karbon uhlíkem a posuňme se k herním vlastnostem hokejky. Tím nejzásadnějším aspektem je, že hokejka umožňuje střílet opravdu prudké projektily jak z praku. Stačí jen natáhnout, vystřelit – a buď z toho bude gól, nebo alespoň hodně bolestivý pozdrav pro brankáře soupeře. Jak je to možné?

Prvním faktorem je přítomnost technologie ER Spine v shaftu – ten je mimochodem pětihranný, a hokejka se proto skvěle drží – díky které hůl při střele nádherně zapruží, takže energie, kterou puku předáte, bude vždy výrazně vyšší než u levnějších typů hokejek. Je to tam!

Druhým aspektem pak je i vhodnější umístění bodu ohybu v čepeli. Při střele vám tak nezapruží jen samotný shaft, ale dokonce i čepel. Jednoduše řečeno: při střele vám pruží kompletně celá hokejka, takže energie, kterou díky tomu vyprodukujte, dá puku tak strašnou ránu, že… Už chápete, proč tuhle hokejku přirovnáváme k praku? 

Hokejka Nexus Tracer Bauer

Na hokejku NEXUS Tracer nepotřebujete zbrojní průkaz

Jestli máte z dosavadního popisu dojem, že NEXUS Tracer je hokejka, na kterou snad budete muset vyfasovat zbroják, a bojíte se, zda takovou divokou šelmu vůbec ukočírujete, rádi vás zase uklidníme. Tak za 1): my bychom v Baueru nikdy nevyvinuli něco, co by pro vás bylo nebezpečné. Přece nás znáte! A především za 2): v čepeli se nachází unikátní scrim vrstva – využívající technologie Connectech – která při každém kontaktu s pukem zbytečné vibrace tlumí. Takže střelba, stejně jako nahrávání bude naprosto pohodlné.

A ještě se závěrem na chvíli vraťme k pětihrannému shaftu: díky němu vám hokejka padne do rukou jako ulitá, takže budete mít nad holí takovou kontrolu, o jaké by se vám v případě klasické čtyřhranné hokejky mohlo jenom zdát.

Hokejka Bauer, kterou si zamilují všichni hráči z pole

Tak tohle je naše nová hokejka Bauer NEXUS Tracer. Hůl, kterou si oblíbí každý hráč, který rád gólmana soupeře peprně ostřeluje a dává góly. A to snad jsou – až na brankáře – všichni, ne?