Proč je pro přenos výstroje důležitá speciální hokejová taška?


Pravděpodobně nenarazíte na hokejistu, který by svou výstroj nosil v obyčejném batohu nebo cestovní tašce. V čem tkví specifika hokejové tašky?

Hokejisté mají ze všech sportovců jednu z nejtěžších výstrojí a v šatně stráví oblékáním klidně i dvacet minut. Zatímco hráči nosí v tašce kolem deseti kilogramů, brankáři ještě jednou tolik. Speciální hokejová taška tedy není zbytečným luxusem, ale přirozenou potřebou každého hokejisty.

Toto jsou důvody, proč se žádný hokejista neobejde bez speciální tašky

Hokejové tašky nabízí dostatek prostoru pro kompletní výstroj. Každý kus výstroje zde má své místo a taška je navržená tak, aby se v ní hokejista nemusel zdlouhavě přehrabovat a vše rychle našel. To samé platí i při přípravě na trénink či zápas, kdy je možné si výstroj do tašky přehledně vyskládat. Těžká váha se v ní rovnoměrně rozloží, což přijde vhod především těm nejmenším hokejistům, kteří by si jinak mohli uhnat kílu.

Další výhodou je její skladnost. Dá se snadno uložit do kufru auta i přes to, co všechno obvykle obsahuje. Navíc mívá měkké dno, takže nehrozí, že by se v ní výstroj poškodila. Její výhodou je i pohodlný transport – můžete si vybrat ze tří druhů tašek, které popisujeme níže. A v neposlední řadě se jednoduše jedná o jakési poznávací znamení hokejistů, bez kterého si u spoluhráčů nikdy respekt nezískáte, protože vás nebudou brát vážně.

Jak správně vybrat hokejovou tašku? Záleží na věku hokejisty

Váha výstroje samozřejmě stoupá s věkem. Jiná je u juniorních hračů a jiná u těch seniorních. Malí hokejisté se obvykle musí potýkat s váhou cca sedm kilogramů, což je pro děti už tak dost velká zátěž. Proto je rozhodně chytré a ohleduplné pořídit tašku na kolečkách. Není od věcí také přihlédnout k tomu, že juniorům jejich výstroj často nosí rodiče, kteří je doprovází na tréninky a zápasy. Ocení to tedy i oni.

Za zvážení pak stojí také takzvané backpack tašky. Jde o kombinaci sportovní tašky na kolečkách a batohu. Hokejista se může rozhodnout, zda za sebou tašku bude táhnout na kolečkách, nebo výstroj ponese díky popruhům na zádech. Převoz po kolečkách totiž nemusí být vždy praktický – například v nepříznivých terénech bývají kolečka spíše komplikací.

Takové tašky jsou dobře skladné. Představují dobrou volbu, pokud máte auto s malým kufrem. Někdy jsou označovány jako skříně, protože obsahují jakési poličky, ze kterých se rychleji a snadněji vyndavá hokejová výstroj.

Poslední možností jsou klasické tašky bez koleček. Jejími výhodami jsou nízká cena a též skladnost. Mívají měkká dna, díky kterým je snadno vmáčknete opět i do menšího kufru.

A co když potřebuji seniorskou tašku? Podle čeho se mám řídit?

V případě dospělých hračů je pochopitelně míra zátěže ještě o něco vyšší. Výstroj je nejenom těžší, ale i celkově větší. Při výběru tašky je už však třeba přihlížet i k jiným faktorům. O budoucí tašce by měla rozhodovat velikost hráče a styl skládání výstroje.

Pro hokejistu to zkrátka nesmí být pouze taška jako taková, kterou přemístí vybavení z bodu A do bodu B, ale regulérní součást výstroje. Musí se mu pohodlně nosit a musí být schopný z ní rychle vyskládat celou výstroj a pak ji tam i rychle naskládat. Senioři si mohou také vybírat ze tří druhů tašek zmiňovaných u juniorních hráčů.

Přemýšlíte, jakou hokejovou tašku pořídit? Podívejte se náš e-shop

Když už nyní víte, jak je hokejová taška důležitá a podle čeho vybírat, vyberte si tu svou z našeho e-shopu, kde najdete i další hokejovou výstroj.