Rozhovor s Jaromírem Pytlíkem - 2. část


Na juniorského reprezentanta Jaromíra Pytlíka – s nímž jsme se minule bavili například na téma výstroj Bauer – si určitě pamatujete. Nyní jsme jej vyzpovídali znovu, tentokrát hlavně na téma změny prostředí, kdy Jaromír vyměnil extraligové Vítkovice za kanadskou juniorskou ligu.

 

Jak hodnotíš uplynulou první půlku sezóny?

Tak byl jsem ve Vítkovicích, kde jsem hrál za A-tým a kde jsem nasbíral několik střídavých startů. Ze začátku to nešlo úplně podle mých představ, protože jsem moc nehrál, ale hodně jsem se posunul jak na tréninku, tak i mimo led a v hlavě. Později jsem začínal pomalu dostávat šance.

 

Na jaký moment v dosavadní sezóně vzpomínáš nejraději a proč?

Asi nejraději vzpomínám na můj první hattrick v OHL (Ontario Hockey League – jedna ze tří kanadských juniorských hokejových lig), to byl skvělý pocit.

 

Jaký okamžik se ti naopak zaryl do paměti jako nejhorší?

Nejhorší okamžiky asi byly zápasy, které jsem jen odseděl na střídačce.

 

Jaké jsou tvé cíle pro další část sezóny?

Teď jsme v play-off, kde bychom rádi dosáhli nějakého úspěchu. A když přece jen vypadneme, tak v reprezentací udělám vše, abychom na mistrovství světa skončili na medailových příčkách.

 

Podařilo se ti přesunout z Čech do juniorské kanadské soutěže. Jaké byly tvé první dojmy, když sis uvědomil, že budeš hrát hokej v Kanadě?

Byl jsem z toho nervózní, ale zároveň také strašně moc natěšený. O OHL se říká, že to je nejlepší juniorská liga na světě, takže jsem byl zvědavý, jaké to v ní bude.

 

V minulém rozhovoru si říkal, že tvým cílem je NHL. Věříš, že se do ní skutečně dostaneš, když jsi jí teď relativně blízko?

To nedokážu teď říci. Samozřejmě bych byl rád, kdybych se tam dostal, ale draft je ještě daleko – jelikož jsem později narozený, tak jdu na řadu až za rok a půl. Je ještě hodně práce přede mnou, ale byl bych rád, kdyby si mě někdo vybral.

 

Jaký je rozdíl mezi kanadskou juniorskou ligou a Tipsport extraligou, kterou si již za Vítkovice okusil?

V OHL hrají mladí kluci, takže je v ní více chyb. Oproti extralize je tu menší hřiště, takže se zas tolik nebruslí, ale jinak je to podobné.

 

Je kanadská juniorská soutěž výrazně rychlejší, tvrdší či jakkoliv jiná než nejvyšší česká mládežnická liga?

Určitě. Hrají zde kluci, co už třeba hráli i nějaké zápasy v NHL nebo byly vydraftovaný v prvním kole NHL, takže kanadská juniorská soutěž je určitě lepší než česká.

 

Už si se stihl setkat s pověstným kanadským humorem, o kterém se nemálo českých hokejistů vyjádřilo, že jim nesedl?

Setkal a zatím mi nedělá problém – naopak: myslím, že mají skvělý smysl pro humor.

 

Jak vypadá tvůj běžný den v Kanadě?

Ráno začínáme tréninkem na ledě nebo se jdeme protáhnout. Po tréninku jdu na angličtinu a po ní jdu zpátky na zimák, kde máme video rozbor zápasu. Pak druhý trénink a konec.

 

Už tušíš, kde jako hráč zakotvíš letos na podzim?

To ještě nevím, ale myslím, že bych měl zůstat v Kanadě.