Sezóna inline hokeje přichází! Už máte pořízenou správnou jarní výbavu?


Po skončení zimy jsou dny delší, počasí příjemnější a chuť trávit čas na čerstvém vzduchu větší. To dává prostor praktikovat street hockey nebo regulérní hokejové tréninky pod širým nebem. Jste na ně patřičně vybaveni?

Děti s hokejkami a in-line bruslemi

Ať už máte v merku street hokej, tréninky či jen rekreačně-kondiční bruslení po cyklostezkách, na vše – jak si názorně ukážeme –  je třeba mít tu správnou výstroj.

Branky a hokejky

Začneme nejzákladnějším vybavením, které potřebujete jak pro street hokej, tak ho zároveň oceníte při domácích hokejových trénincích. A tou nejzákladnější výstrojí je samozřejmě hokejka, bez níž se prostě neobejdete. Pozor: za účelem hraní pouličního hokeje si ale nepořizujte klasickou hůl na led. Místo toho sáhněte po speciálních venkovních hokejkách. Ty totiž – na rozdíl od zmíněných zimních hokejek – disponují zesílenými čepelemi, takže si je klidně můžete vzít na mač pořádaný na betonovém plácku.

Jestli si před začátkem hry nechcete ohraničovat branky petkami a sundanými bundami, tak se rovněž neobejdete bez branek. Pokud jde o ně, tak nabídka je skutečně široká: můžete vybírat z kvalitnějších i běžnějších materiálů, lze si pořídit i branky s ochrannými sítěmi. Také rozměry jsou různé — a pokud například máte doma malého hráče a chcete ho už od útlého věku pořádně vytrénovat, můžete mu pořídit speciální dětskou branku.

Všechny branky samozřejmě můžete dovybavit terči pro procvičování střelby, takže pokud zrovna nemáte domluvený zápas ve street hokeji, můžete je připevnit na branku a zdokonalovat své dovednosti sami.

Trénující juniorský hokejista

V základní výbavě nelze opomenout ani míčky a puky. Venkovní puky jsou uzpůsobené přímo na beton, takže na street hokej někde za barákem na plácku budou zcela ideální. Pokud byste raději dali přednost klasickým míčkům, tak samozřejmě můžete. Vybírat lze z více barev a balení, takže je možné míčky zakoupit jak jednotlivě, tak v sadách po více kusech.

Že vás v souvislosti s in-line hokejem už iritují výrazy jako beton nebo plácek a žádáte od venkovního hřiště víc? Tak věřte, že potěšíme i vás! V naší nabídce pořídíte také střelecké desky a plochy, ze kterých můžete sestavit menší – a v případě jejich pospojování i větší – hřiště. Takže ať si budete chtít zatrénovat pod širým nebem, nebo si dát s kamarády partičku street hokeje, a zároveň už nechcete spoléhat – co se povrchu týče – na kompromisy, tak se střeleckými deskami a plochami už nemusíte.

Inline brusle – zlatý hřeb každé výbavy

Kompromisy ignorujte také při výběru inline bruslí na street hokej. Protože když už je řeč o bruslích... věnujte náležitou pozornost novým bruslím Bauer Vapor Hyperlite 2 RH Skate-In. Tyto inliny, určené pro hráče, kteří to myslí se street hokejem či venkovním tréninkem skutečně vážně, disponují celou řadou inovací a vychytávek. Jako příklady jmenujme lehké, ale extrémně pevné materiály, nevídané pohodlí a neuvěřitelné vlastnosti při odrazech či jízdě samotné. Prostě přesně tak, jak je tomu u Vapor edice zvykem: tyhle brusle z vás na ploše udělají rychlejšího, hbitějšího a celkově agresivnějšího hráče.

Dále je k sehnání méně nabušenější, ale cenově příznivější model Vapor X3, který je naším aktuálním bestsellerem. 

Icon Vybrat inline brusle

Když se projet, tak jedině s nejlepšími inline bruslemi

A na závěr se rozlučme bruslemi, které nejsou určené pro street hokej, ale oceníte je ve chvílích, kdy se chcete jen tak projet. Brusle DART disponují kolečky tvrdostí 82A, které se skvěle snášejí s asfaltovým povrchem, takže na cyklostezce si budete moci užít mimořádně hladkou jízdu. Tvar brusle navíc vychází z klasických hokejových bruslí, takže i při rekreační jízdě zvládnete – bez velkého soustředění a namáhání – potrénovat své jízdní dovednosti, které pak na hřišti patřičně zúročíte. A to je fajn, ne?