The Barn: Příběhy hráčů a hráček, které dokazují, že hokej je pro každého


Jedna z tváří The Barn kampaně

Každý z nich pochází z jiného města i prostředí a mluví odlišným jazykem. Všechny ale spojuje jedno – hokeji obětovali maximum. I když jim život házel klacky pod nohy. Seznamte se s hrdiny projektu Baueru nazvaného The Barn. Patří k hrdinům, jejichž příběhy pomáhají měnit hokej k lepšímu.

Kdyby se společně nesetkali v rámci kampaně The Barn, možná by na sebe nikdy nenarazili. Takto se o své dojemné příběhy mohli podělit. Poznejte s námi tváře, které se řadí mezi ty, díky nimž začíná být hokej sportem přístupným pro každého.

Reggie Millette

Velký milovník hokeje Reggie jako malý kluk řešil starosti, které má dnes spousta dětí po celém světě. Pochází z chudých poměrů a z okrajové čtvrti, takže v dětství neměl k běžným činnostem stejně snadný přístup jako jeho vrstevníci. Chybělo mu sebevědomí i někdo, kdo by ho podpořil. Reggie se s tím mohl smířit, ale neudělal to. 

Přes všechny překážky začal hrát hokej. A právě tento sport mu, jak sám říká, změnil život. Z velké části i díky hokeji je dnes šťastný. Proto teď pomáhá dětem z chudých poměrů v jejich hokejových začátcích. Dává jim inspiraci a ukazuje, že nezáleží na barvě pleti ani názorech ostatních. Důležitá je především láska k hokeji.

Zac Bell

„S hokejem končíš, smiř se s tím.“ Tato slova kdysi od lékařů slyšel Zac Bell z kanadského Ontaria. Částečně měli bohužel pravdu. Pořadí sedmé zranění hlavy Zacovi sebralo reálnou možnost být profesionálním hokejistou. Už nikdy nezvládl hrát v plné formě.

Hokej ale miluje natolik, že v něm navzdory trvalým zraněním dokáže být výjimečný jinak – začal natáčet videa, na kterých dělá triky a neuvěřitelné kousky s hokejkou. Až nad tím zůstává rozum stát. Zůstal silný i ve chvílích, kdy ho na internetu i v okolí zasypávaly negativní reakce. Dnes je však hokejovým vzorem pro mnoho dětí i dospělých.

Ryan Straschnitzki

Ryan pochází z Calgary a k hokeji ho přivedl táta. Měl namířeno mezi světovou špičku, ale pak přišel osudný den. Spolu se spoluhráči z týmu Humboldt Broncos utrpěl v roce 2018 vážnou autobusovou nehodu. Zatímco 15 jeho parťáků zahynulo, on vyvázl živý, ale s trvalými následky. Brzy bylo jasné, že se nikdy nepostaví na led ve vysněné NHL.

Ani Ryan se ale nevzdal a hledal alternativy, aby mohl u milovaného sportu zůstat. Vybral si sledge hokej, tedy variantu hokeje pro hendikepované. Pro své vrstevníky i děti je skvělým vzorem.

Dayton O’Donoghue

Holka jiné barvy pleti, která hraje hokej? To bylo dříve pro okolí bojovnice Dayton nepochopitelné. Jenže zatímco spousta jiných by kvůli tomu s hraním sekla, ona vytrvala a dokázala, že hokej je pro každého.

Když Dayton před několika lety přišla o tátu, byla to právě hokejová komunita, kdo ji podržel. A tak se dnes snaží pomáhat i ona. Třeba dětem ze sousedství, které dělají první krůčky na bruslích a váhají, jestli je pro ně hokej správná volba. „Je neuvěřitelný pocit dětem ukázat, proč jsem si tento sport tak zamilovala,“ říká Dayton.

Kevin Lopez

Kevin pochází z hispánské komunity, vyrůstal v americkém Newarku a jako většina jeho kamarádů hrál fotbal. Jenže ten mu vůbec nešel. A tak začal pochybovat, že má sportovní talent. Pak ale jeho máma narazila na náborový leták do hokejového týmu. Kevin výzvu přijal.

Z kluka bez motivace a sebevědomí se stal díky hokeji cílevědomý muž, který tomuto sportu obětoval vše, co mohl. Na překážky nehledě.

Reggie, Zac, Ryan, Dayton a Kevin jsou jen někteří z hrdinů pomáhajících měnit hokejové prostředí. V Bauer děláme maximum, aby o podobných příbězích bylo slyšet. Na ledě i mimo něj.