Vypečte si brusle doma rychle a jednoduše. Ukážeme vám, jak na to


Vytvarujte si za pomoci tepla brusle tak, aby vám i krátce po jejich koupi lépe sedly na nohu a na ledě vám to správně šlapalo. Budete k tomu potřebovat speciální vypékací pec nebo vám postačí domácí horkovzdušná trouba.

Nedoporučuje se však používat plynovou troubu – mohlo by totiž dojít k nenávratnému poškození bruslí. Rovněž berte zřetel na to, že vypečení bruslí doma je na vaší zodpovědnost a v případě, že by se proces z nějakého důvodu nevydařil, mohli byste mít problémy při případné reklamaci. Tuto proceduru v domácích podmínkách důrazně nedoporučujeme! Při koupi bruslí v jedné z našich 11 prodejen Bauer Hockey Shop máte tuto službu ZDARMA to samé platí i při nákupu na našem e-shopu, kdy stačí donést brusle do prodejny společně s fakturou. Pro brusle zakoupené mimo naši maloobchodní síť účtujeme poplatek ve výši 300 Kč.

Brusle Bauer

Další sezóna, nová výstroj. Držte se tohoto postupu a nic nezkazíte

Další sezóna je na spadnutí a vy si pořizujete novou výbavu, brusle nevyjímaje? Právě s nimi má většina hokejistů největší problémy. Profesionální a poloprofesionální modely mají totiž pevně vyztužené konstrukce, které v začátcích používání způsobují mírné otlaky v horších případech i odřeniny.

Brusle značky Bauer se po správném nahřátí tvarují podle nohy a to díky unikátním kompozitovému materiálu ze kterého je brusle vyrobena. Brusle se tvaru nohy přizpůsobí i pomocí tělesného tepla během samotného používání přibližně po 5 trénincích. Pokud ovšem nechcete čekat či vás brusle opravdu hodně tlačí, tak doporučujeme nahřátí ve speciální značkové troubě Bauer, které najdete u všech dobrých prodejců této značky. Možnost tepelného tvarování bruslí není ovšem možná u všech modelů. Zpravidla se jedná o modely kategorie performance a elite, proto tento záměr vždy konzultujte s vaším prodejcem!

Pokud již zavítáte do prodejny a necháte si brusle tepelně tvarovat dodržujte postup popsaný níže.

Icon Najít prodejnu Bauer

Jako první povolte tkaničky. Musí být uvolněné, aby mohly do bruslí lehce vklouznout a zároveň se následně daly rychle utáhnout. Originální trouba Bauer je již předem nastavena na ideální teplotu i přesný čas potřebný k optimálnímu zahřátí bruslí. Vyškolený personál ví jak brusle správně před nahřátím připravit.

Brusle Bauer

Nasaďte si brusle, než se začnou tvarovat

Brusle už máte nahřáte, takže není na co čekat. Opatrně je vyjměte z trouby a rychle si je obujte. Nasaďte si je v sedě a takzvaně je zakopněte do paty. Tím nohou pokryjete celý povrch brusle, což je při jeho tvarování zásadně důležité.