Jak vybrat velikost inline bruslí? Připravte si metr, papír a tužku


Jak vybrat velikost inline bruslí

Jak vybrat velikost inline bruslí

 

Samozřejmě můžete vsadit na náhodu a zvolit velikost kolečkových bruslí podle oka a svého odhadu. Pokud se ale chcete vyhnout vracení zakoupeného zboží a výměně za jiné, je lepší se na výběr velikosti předem připravit. Žádný strach, zabere to jen chvíli.   

 

Brusle nejsou jako boty

Jestli si in-line brusle pořizujete poprvé, pak vás možná napadlo vybrat jejich velikost podle té, kterou běžně volíte při nákupu bot. Tak jednoduché to bohužel není.

Každá značka – a v některých případech i model – kolečkových bruslí používá pro své číslování trochu jiné rozměry, takže s univerzální velikostí nohy často nepochodíte. Přesto existuje způsob jak předem zjistit, které číslo pro vás bude to pravé.

 

Dvakrát měř, jednou řež

Tím způsobem je změření délky chodidel. Potřebujete k tomu pouze čtyři pomůcky: krejčovský metr nebo delší pravítko, papír o rozměrech A4, tužku a velikostní tabulku výrobce, jehož brusle si plánujete koupit.

Jak vybrat velikost kolečkových bruslí? Začněte změřením chodidel

Jak vybrat velikost kolečkových bruslí? Začněte změřením chodidel

 

A jak na to? Papír nejprve přiložíte na zem ke zdi či k podobnému opěrnému bodu. Následně si na papír stoupněte tak, aby pata byla zarovnaná s jeho okrajem a zároveň se opírala o zeď. Chodidlo natáhnete co nejvíce naplocho a pak už jen stačí udělat tužkou čárku před palcem a změřit v centimetrech vzdálenost od okraje papíru po naměřený bod. Takto postupujte u obou chodidel, protože jejich velikost se může mírně lišit.

Na závěr porovnejte naměřenou velikost většího z vašich chodidel s číslováním velikostní tabulky.

Icon Vybrat in-line brusle

Větší číslo je jistější

Může dojít k tomu, že naměřená velikost bude přesně na rozhraní dvou čísel v tabulce. Tím pádem je lepší sáhnout po velikosti, která je zhruba o půl čísla až o číslo větší. Z příliš velkých bruslí nemusíte mít obavy, protože chodidlo se v botě během jízdy o několik milimetrů natáhne.    

 

Jak je to s číslováním u Baueru

Způsobem uvedeným výše si snadno vyberete také velikost inline bruslí od Baueru. Jejich rozměry rozlišujeme nejprve podle věkové kategorie (mládežník, junior, senior). Konkrétní velikost přímo pro vás si zvolíte v tabulce velikostí na základě naměřené délky chodidla. 

 

Můžete brusle vyzkoušet? Do toho

Žádné měření ani velikostní tabulky se ale nevyrovnají osobnímu vyzkoušení kolečkových bruslí. Máte-li příležitost zajít na prodejnu a vyhlídnutý model si vyzkoušet, určitě to udělejte.

Vybrat správnou velikost inline bruslí je naprostým základem nákupu

Vybrat správnou velikost inline bruslí je naprostým základem nákupu

 

Při zkoušení inline bruslí nejlépe poznáte, jestli vám padnou, zda v některých místech netlačí, a hlavně jestli se v nich cítíte pohodlně. Základem není, aby vám brusle neškrtily nohy, ale aby na noze neklouzaly a cítili jste v nich stabilitu.

 

Nezapomeňte na kolečka

Už víte jak postupovat při výběru velikosti kolečkových bruslí, tedy jejich boty. Během nákupu ale myslete také na velikost koleček, i ta rozhodne o vašem zážitku z jízdy. Obecně platí, že čím větší kolečka zvolíte, tím rychleji pojedete. Zároveň ale očekávejte menší stabilitu. Na malých kolečkách sice nepofrčíte takovou rychlostí, ale ucítíte v nohách jistotu, což ocení hlavně začátečníci.

Stavte se za námi, s výběrem pomůžeme

Nechcete riskovat a rádi byste měli vysněné kolečkové brusle? Rádi vás uvidíme v některém z našich Bauer Hockey Shopů, kde s výběrem velikosti i dalších parametrů poradíme. Případně si můžete vybrat i z nabídky v našem e-shopu.

Ať už pojedete na inlinový výlet s rodinou, nebo vsadíte na samostatnou projížďku, přejeme ať to sviští!

Icon Najít prodejnu Bauer