Vážení zákazníci, objednávky vytvořené ve dnech 22. - 27.1. 2021 se mohou z důvodu inventury hlavního skladu o 1 - 2 dny opozdit.

Kam vyrazit na in-liny po Evropě? TOP tipy pro bruslaře na letní výlety


Chystáte se během dovolené vyrazit za bruslením mimo hranice Česka? Poradíme vám ty nejlepší místa v Barceloně, Vídni a Budapešti, kvůli kterým se vyplatí vypravit se za rodnou hroudu.

Pokud patříte mezi fanoušky inline bruslení a v Česku už máte všechny trasy a skate parky dobře zmapované, je na čase posunout se dál. Proč nezkusit bruslení v jedné z evropských metropolí? Vídeň zve ke klidné projížďce kolem Pratru či adrenalinovému nočnímu ježdění. Budapešť ukrývá stylové skate parky – včetně toho největšího v Evropě. Slunce, pláž a dlouhé trasy vás zas nalákají k návštěvě Barcelony. 

Za bruslením do Barcelony

 

Vydejte se na nejlepší inline stezky ve Vídni

Rakouské hlavní město je protkáno nejen cyklistickými trasami, ale i stezkami pro inliny, které nejsou rušeny dopravou. Na 4,5 km dlouhé trase Hauptallee v Pratru, nejoblíbenějším vídeňském rekreačním a zábavním parku, si můžete užít pohodovou projížďku v zeleni.

Pokročilejší bruslaři si mohou zajezdit na Dunajském ostrově, který nadchne 21 km dlouhou trasou. Ostrov nabízí i jiné atraktivní aktivity, jako je tenis, beach volejbal či romantická projížďka na lodi.

Heldenplatz v noci

Přes den je bruslení snadné, ale jak se změní váš styl jízdy v noci? Otestujte své noční vidění a zažijte adrenalinovou jízdu na Heldenplatz, kde se každý pátek od 8 hodin večer koná zdarma noční projížďka. Unikátní příležitost zabruslit si v místě, které je běžně blokované dopravou, probíhá za přiznivého počasí od května do října.

 

Budapešť láká na nejlepší skate park v Evropě

V Budapešti se vyřádí všechny freestyle bruslaři a milovníci skate parků. Své triky si můžete zdokonalit hned na několika jedinečných místech. Jedním z nich je náměstí Erzsébet, kde se setkávají všechny generace, ať už se jedná o důchodce, zamilované páry nebo hrající si děti. Kromě spousty restaurací, lezecké stěny či provazového mostu tu naleznete také skate park.

Největším rájem na ježdění je ale v Budapešti obrovský bazén pro skatování v Sashalom, který může připomínat kvalitní kalifornské skate parky, až na absenci palem a lidí sežehlých sluníčkem. Trénovat tu můžete zcela zdarma.

Skatepark v Budapešti

Pokud v tomto městě stále nemáte dost, můžete se vydat do parku volného času Görzenál, který byl otevřen v roce 1995. Se svou rozlohou 14 km² je největším skate parkem v Evropě. Vedle profesionálů tu trénují i začátečníci, pro které je připravena samostatná plocha na ježdění. K dispozici je půjčovna vybavení a chráničů. Když vás kolečkové brusle přestanou bavit, můžete si jít vylézt třeba lezeckou stěnu. Energii pak doplní místní bufet.

 

Dlouhé projížďky po pláži – to je Barcelona

Barcelona je místo, kde můžete jen tak relaxovat na pláži nebo si dát pořádně do těla. Katalánská metropole, jedna z nejoblíbenějších lokalit na dovolenou, ukrývá nespočet skate parků, ale i exkluzivní bruslařské trasy. Hned u pláže se nachází jedno z nejoblíbenějších míst na trávení volného času v Barceloně – Port Olímpic, přístav postavený v roce 1991, odkud se můžete vydat na trasu podél pláže. Směrem k Villa Olimpica narazíte i na řadu specializovaných obchodů se sortimentem pro inline.

Pokud je pro vás klidná projížďka podél pláže nuda a chcete omrknout, jak jezdí profesionálové, vypravte se do skate parku Marbella situovaného kousek dál od pláže přímo u známého bulváru San Pedro.

Projížďka po cizím městě se může stát úplně novou sportovní zkušeností. Vydejte se po cestě dobrodružství a spojte svou dovolenou s aktivním odpočinkem v jednom z hlavních měst s bohatým kulturním dědictvím, jako je Vídeň, Budapešť či Barcelona.